ورود ثبت

ورود به بخش کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار
  جمعه, 10 آذر 1396 ساعت 19:47

  جلسه دوم - آشنایی با سر فصل‌‌ها و خلاصه‌­ی مطالب

  نوشته شده توسط

  ما یاد می گیریم چگونه نرم افزار MATLAB را اجرا و کار با آن را شروع کنیم، در این جلسه با محیط و رابط کاربری آن آشنا می­شویم و نحوه استفاده از MATLAB به عنوان یک ماشین حساب پیشرفته را یاد خواهیم گرفت.

  شروع و آشنایی با محیط MATLAB

  MATLAB به عنوان یک ماشین حساب پیشرفته

  جلسه دوم: ماتریس‌‌ها

  واحد پایه که ما در MATLAB با آن کار می کنیم ماتریس است. ما با کمک ماتریس ها مسایل را حل می کنیم. ما یاد خواهیم گرفت که چگونه ماتریس‌‌ها‌‌ را تعریف کنیم، بخشی از آنها را استخراج کنیم و آنها را برای ترکیب ماتریس‌های جدید ترکیب کنیم. ما یاد می گیریم چگونه از تفریق، ضرب، و تقسیم ماتریس استفاده کنیم و با انواع آن آشنا شده و در نهایت، ما قوانین MATLAB را برای تعیین نظم و رعایت اولویت زمانی که بیش از یکی از آنها در همان عبارت ظاهر شود را خواهیم آموخت.

  ماتریس‌‌ها‌‌ و محاسبات ماتریسی

  دسترسی به اجزا ماتریس

  ترکیب و تبدیل ماتریس

  اولویت عمل های پایه­ی ریاضی

  جلسه سوم: توابع

  توابع به ما اجازه می دهند مشکلات پیچیده را به قطعات کوچکتر و قابل کنترل تر برسانیم. ما یاد خواهیم گرفت که چگونه توابع به ما امکان ایجاد اجزای نرم افزاری قابل استفاده مجدد را می دهند که می توانند در بسیاری از برنامه‌های مختلف کاربرد داشته باشند. ما خواهیم دید که چگونه محیط داخل یک تابع از طریق یک رابط مشخص تعریف شده با محیط خارج از آن ارتباط برقرار می کند. ما چگونگی تعریف یک تابع را در MATLAB  خواهیم آموخت  تا بتوان  به هنگام فراخوانی آن را اجرا کرد و خروجی را پس از اجرایش بدست آورد.

  مقدمه و تعریف بر توابع

  فراخوانی توابع

  کدنویسی و حل مثال

  جلسه چهارم: جعبه ابزار Toolbox و رسم نمودار

  MATLAB دارای توابع از پیش ساخته شده است و ما برخی از آنها را در این بخش معرفی خواهیم کرد. در مورد نحوه استفاده از MATLAB برای تغییر رفتار تابع بر اساس تعداد و نوع ورودی‌های آن صحبت می کنی و از آنجا که اعداد تصادفی نقش مهمی در برنامه نویسی کامپیوتر دارند، ما یاد می گیریم که چگونه از مولد عدد تصادفی در MATLAB استفاده کنیم. در این جلسه ما یاد خواهیم گرفت که چگونه از صفحه کلید ورودی دریافت کنیم، نحوه چاپ به پنجره فرمان، و چگونگی رسم نمودار در یک شکل را خواهیم دید. سرانجام، ما با اشکال زدایی از برنامه آشنا خواهیم شد که چگونه خطاهای برنامه نویسی خود را پیدا کنیم.

  مقدمه ای بر جعبه ابزار برنامه نویسی

  اعداد تصادفی

  ورودی / خروجی

  رسم نمودار

  اشکال زدایی

  جلسه چهارم: متغیرها‌‌ و دستورات شرطی

  از طریق دستورات شرطی MATLAB تصمیم می گیرد که کدام محاسبات را اجرا کند. ما یاد می گیریم که چگونه از عبارات شرطی استفاده کنیم که مهمترین روش برنامه نویسی است. ما یاد خواهیم گرفت که چگونه از عمل ها و عبارت های ارتباطی و منطقی استفاده کنیم. ما نحوه نوشتن توابع چندجمله ای و نحوه عملکرد توابع در برابر خطا را یاد خواهیم گرفت.

  متغیرها‌‌

  دستورات شرطی

  اپراتورهای ارتباطی و منطقی

  جلسه پنجم: حلقه‌‌ها

  ما یاد خواهیم گرفت که چگونه از ساختار حلقه در MATLAB استفاده کنیم. ما خواهیم دید که حلقه‌‌ها‌‌ چگونه کار می کنند و از حلقه‌های تودر تو استفاده خواهیم کرد. ما در این جلسه می­آموزیم که چگونه حلقه‌‌ها‌‌ در بنامه نویسی ما کارآمدتر می شوند.

  حلقه‌‌ها

  حلقه‌‌ for

  حلقه while

  فهرست بندی منطقی

  جلسه ششم: انواع داده‌‌ها

  کامپیوترها بر روی بیت‌‌ها‌‌ کار می کنند، اما انسان‌‌ها‌‌ از اعداد، کلمات و سایر انواع داده‌‌ها‌‌ استفاده می کنند. MATLAB مانند هر زبان خوب، بیت‌‌ها‌‌ را به انواع داده‌های مناسب سازماندهی می کند. ما این‌‌ها‌‌ را در این بخش مطالعه خواهیم کرد. ما یاد خواهیم گرفت که چند نوع داده وجود دارد و توابع تبدیل برای تغییر یک نوع به دیگری چیست. ما بیشتر درباره رشته‌‌ها‌‌ و آرایه‌‌ها‌‌ یاد خواهیم گرفت و نحوه کارکرد آنها را می آموزیم. نمایش کمتر

  انواع داده‌‌ها

  رشته‌‌ها‌‌ و آرایه‌‌ها

  جلسه هفتم: فایل‌‌ها

  فایل‌‌ها‌‌ در حوزه حافظه دائمی برای ذخیره داده‌‌هایی که می توانند به عنوان ورودی یا خروجی به MATLAB و سایر برنامه‌‌ها‌‌ استفاده شوند به کار برده می شوند. ما به مهمترین روش‌های MATLAB برای خواندن و نوشتن فایل‌‌ها‌‌ اشاره خواهیم کرد. ما نحوه ایجاد، خواندن و نوشتن در MAT-فایل‌‌ها، فایل‌های اکسل، فایل‌های متنی و ... را یاد می گیریم. ما یاد می گیریم که چگونه در میان پوشه‌‌ها‌‌ با دستورات MATLAB حرکت کنیم.

  فایل‌‌ها

  فایل‌های متنی

  فایل‌های اکسل

  خواندن 30 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 10:00
  © هر گونه کپی برداری و نشر غیر قانونی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد