ورود ثبت

ورود به بخش کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار
  جمعه, 22 دی 1396 ساعت 10:15

  جلسه چهارم (پارامترهای موتور براشلس)

  نوشته شده توسط
  این مورد را ارزیابی کنید
  (2 رای‌ها)

  Kv یا ثابت ولتاژ:

  معمولا بر روی موتورهای AC و DC عددی با یکای RPM به معنای دور بر دقیقه نوشته می شود مثلا روی یک موتور DC، 12 ولتی که نوشته شده است 600 RPM، به معنای این می باشد که وقتی این موتور را به 12 ولت DC متصل می کنیم در هر دقیقه 600 دور می زند.

  اما بر روی موتورهای براشلس سرعت موتور با پارامتر دیگری به نام ثابت ولتاژ (Kv) نوشته می شود، این عدد ثابت ولتاژ موتور براشلس بیانگر این است که به ازای هر ولت که به موتور متصل می شود، موتور با چه RPM می چرخد. مثلا اگر به موتور براشلسی که بر روی آن 700 Kv نوشته شده است منبع تغذیه 1 ولتی متصل کنیم با 700 RPM شروع به چرخش می کند و اگر منبع تغذیه 2 ولتی به همین موتور متصل شود با 1400 RPM شروع به چرخش می کند.

  سرعت چرخش موتور بر حسب RPM = ثابت ولتاژ (Kv) * ولتاژ منبع تغذیه یا باطری بر حسب ولت

  1

  سایز موتور:

  یک عدد معمولا 4 رقمی با پیشوندهایی بر روی موتورهای براشلس نوشته می شود مانند MT2212، این عبارت بیانگر سایز استاتور موتور می باشد، یعنی قطر استاتور این موتور 22 میلی متر و ارتفاع استاتور آن 12 میلی متر می باشد و MT نیز پیشوندی برای مشخص کردن سری موتورهای براشلس توسط کارخانه سازنده می باشد با مراجعه به دیتاشیت موتور می توان دید این سری مناسب چه نوع کارکردی است.

  2

  توان، جریان و بازدهی موتور:

  این پارامترها معمولا بر روی موتور نوشته نمی شود و برای دانستن آنها باید به دیتاشیت موتور مراجعه کنیم، حتما برای انتخاب ملخ باید توان قابل تحمل موتور را درنظر بگیریم، هرچه موتور توانایی تحمل توان های بالاتری داشته باشد می توان ملخ هایی با گام بالاتر بر روی آن نصب کرد اما حتما بازدهی موتور هم باید در نظر داشت چون تاثیر بسزایی در مدت پرواز مولتی روتور ما دارد. کارخانه های سازنده موتورهای براشلس برای راحتتر کردن کار ما در دیتاشیت موتور جدول هایی قرار می دهند که در این جدول ها، ملخ هایی که می توان به موتور براشلس با مدل خاصی متصل کرد، توان مصرفی، بازدهی و پارامترهای مفیدی را نشان داده اند که ما بدون نیاز به محاسبات پیچیده می توانیم با مراجعه به این داده ها ملخ مناسب موتور و مولتی روتورمان را بر اساس نیاز انتخاب کنیم.

  3

  خواندن 259 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 اسفند 1396 ساعت 16:51
  © هر گونه کپی برداری و نشر غیر قانونی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد