ورود ثبت

ورود به بخش کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار
  پنج شنبه, 21 دی 1396 ساعت 19:40

  جلسه سوم (انواع موتور براشلس)

  نوشته شده توسط
  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)

  موتورهای براشلس DC به 2 نوع زیر تقسیم می شوند:

  1- Outrunner

  2- inrunner

  موتورهای براشلس Outrunner

  در این نوع از موتورهای براشلس سیم پیچی در مرکز موتور ثابت گردیده و آهنربای ثابت که در اطراف سیم پیچی قرار دارد به حرکت در می آید. این نوع از موتورهای براشلس ساختمانی مشابه با موتورهای DC با آهنربای ثابت دارند با این تفاوت که سیم پیچی ثابت گردیده و آهنربا به چرخش در می آید.

  موتورهای براشلس Inrunner

  دراین نوع از موتورهای براشلس بدنه موتور ثابت می باشد و سیم پیچی موتور به بدنه متصل است و آهنربای ثابت در مرکز موتور به چرخش در می آید.

  Brushless

  مقایسه موتور براشلس Outrunner و Inrunner

  موتورهای Outrunner با سرعت پایین تر و گشتاور بیشتری نسبت به موتورهای Inrunner به چرخش در می آیند که به همین دلیل معمولا موتورهای Outrunner به صورت مستقیم به ملخ مولتی روتور یا همواپیما متصل می شود ولی موتورهای Inrunner با استفاده از گیربکسی که سرعت موتور را کاهش داده و قدرت را افزایش می دهد مورد استفاده قرار میگیرند همین موضوع یک ضعف موتورهای Inruuner می باشد به دلیل اینکه احتمال خرابی گیربکس وجود دارد و گیربکس باعث تولید صدای بیشتری می شود. راندمان موتورهای Inrunner نسبت به موتورهای Outrunner بیشتر می باشد و این برتری موتورهای Inrunner می باشد.

  موتورهای براشلس را از نظر نوع راه اندازی نیز به 2 دسته زیر تقسیم می کنند:

  1- راه اندازی با سنسور

  2- راه اندازی بدون سنسور

  برای راه اندازی موتور براشلس نیاز است سرعت موتور به طریقی اندازه گیری شود، در موتورهای سنسوردار این کار توسط سنسورهای اثر هال، نوری و ... انجام میگرد ولی در موتورهای بدون سنسور، سرعت با اندازی گیری Back EMF از سیم پیچی های موتور بدست می آید، بحث نحوه اندازه گیری سرعت و راه اندازی موتور براشلس خارج از حوصله این دوره می باشد و به همین حد بسنده کرده و در جلسات بعدی به پارامترهای انتخاب موتور براشلس می پردازیم.

  خواندن 330 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 اسفند 1396 ساعت 16:50
  © هر گونه کپی برداری و نشر غیر قانونی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد